turuteadlikkus :)


Täna turul maisitõlvikuid ostes puutusin kokku “teadliku elemendiga” 🙂
Olime lapsega hädavajalikud ostud ära sooritanud ja vaatasime natuke veel ringi. Maisitõlvikutest ei saanud ma mööda minna. Küsisin pojalt, kas ta tahab maisi ja muidugi ta tahtis. Valisin siis tõlvikuid (otsad peab natuke lahti koorima, et näha, mis sees on, mina muudmoodi ei oska), kui kõrvalolev hilisemas keskeas naisterahvas hakkas korraga muretsema, et ega see mais GMO ei ole. Sest lapsele ei tohiks GMO-d anda.

Olin täitsa meeldivalt üllatunud, nii põhimõtteliselt. Et sellise tädikese juures ei oskaks küll arvata, et ta selliseid asju teab.
Tänasin teda kenasti ja avaldasin arvamust, et Ukraina mais ehk veel ei ole väga GMO. Tädi noogutas kaasa, et jah, eks Ameerika oma on pigem see GMO. Ning et soja hulgas on ka väga palju GMO-d ja tema üldse ei meeldi, et selliseid asju tehakse.

Igal juhul ostsime oma maisi ära ja tädi ostis on kurgid ära.

1 Response so far

 1. 1

  Oop said,

  GMO-kurgid, arvatavasti. 🙂

  USA oma lõssenkismilaadse eufooriaga on muidugi iseasi, aga kuritihti kipuvad GMO-sordid just vaesemates maades levima, sest nende seemned on head odavad. (Nagu ka saastavad tööstustehnoloogiad, kuni saasta hinda ei osata arvestada.)

  Teisalt – abstraktne pelg GMOde ees, mida lapsele igaks juhuks anda ei tohi, levib tädikeste seas väga edukalt. Ega keegi täpselt ei tea, miks nad ohtlikud on, aga nii räägitakse ju. Leht ka kirjutas. Paraku langeb see rohkem rahvausundi kui teadmiste valda.

  Kolmandast kyljest võttes tean ma ise tädikest, kes õpetab noortele itimeestele, misasjad need arvutid tegelikult on. Ja hakkas ise jalgrattamatku korraldama, kuna nii vanu teiste matkadele enam ei võetud. Tädikesi ei tohi kunagi alahinnata.


Comment RSS

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: