Lugeja ideenurgake

Eile tegi Vaike mulle ettepaneku, et ma võiksin lugejatelt uurida, mis neile huvi pakub ning kirjutada ka nö. tellimusartikleid. Või edastada lugejate küsimusi asjaosalistele, erinevatel teemadel ning kajastada vastuseid oma blogis.

Niisiis: siin on koht, kus võite esitada oma mõtteid, ideid, küsimusi. Selle blogi ning keskkonnateemade kohta. See kirjuta lihtsalt oma kommentaarina siia. Et see list võib pikapeale üsna pikaks minna, siis need, mis blogi esilehele jõuavad, kustutan ma siit ära. Artikli juurde blogis läheb küsija nimi juurde 🙂
Võib-olla kunagi hiljem arhiveerin ülejäänuid ehk neid, milledele ma vastata ei oska või/ega suuda või mis on lihtsalt vastust mitteootavad arvamusavaldused.

Loomulikult ei tea ma kõike ega ei oska kõigest midagi arvata, rääkimata vastamisest. Kuid see on hea põhjus uurida midagi.

Ükski küsimus pole liiga rumal 🙂
Anna tuld!

3 kommentaari so far

 1. 2

  Vaike said,

  Minul tekkis üks (võib olla rumal) küsimus. Mis värk selle veega on? Miks rohelised alati räägivad sellest, et veekraan tuleb kinni keerata ja nõusid ei peaks pesema jooksva vee all jne. Ma arvan, et tead, millest ma räägin. Vot, nüüd jõuan ka enda küsimuseni – miks see nii oluline on? Siin, põhjas? Ma saan aru sellise probleemi (veepuudus) olemasolust lõuna pool, aga Eestis/Soomes ei ole seda probleemi ju ometigi? Samuti ei suuda ma kuidagi välja mõelda, et millisel viisil minu poolne vee säästmine aitab veepuuduse likvideerimisele kaasa kusagil Aafrikas. Keegi võiks selle mulle kunagi ära seletada.

 2. 3

  Heiko said,

  Vee küsimusele on võrdlemisi lihtne vastus (minu jaoks vähemalt). Eestis on vee puhastamine ääretult energiamahukas protsess ja sestap tasub sellest aspektist kokku hoida. Noh kuivkäimlatele üle minemine on juba äärmus. Aga miks mitte.
  Vee hulga kasutamise osas oleks Eestis pigem argument (va pealinnas) vee rohkem tarbimine, et see liialt pikalt seisma ei jääks ja bakteriaalselt ei reostuks.

  Natuke kõrvalteema on see, et (sinna kuivkäimlate teemale), et kuna põhjavesi on ikkagi valdavalt mitte taastuva loodusvarana käsitletav (eriti praeguse tarbimise juures), siis peaks mõtlema, kuidas võimalikult vähe oma keskkonda reostada, et saaks suurema osa tarbeveest salvkaevude ja roof-water-harvesting süsteemidega ära katta. Siis oleks veemajandusega vist eestis vägagi binks-bonks.


Comment RSS · TrackBack URI

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: